Old Whiskey
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Forum RPG


You are not connected. Please login or register

NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO?

Phoenix jako nowa, stała lookacja?

NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Vote_lcap225%NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Vote_rcap2 25% [ 5 ]
NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Vote_lcap260%NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Vote_rcap2 60% [ 12 ]
NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Vote_lcap215%NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Vote_rcap2 15% [ 3 ]
NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Vote_lcap20%NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Vote_rcap2 0% [ 0 ]
NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Vote_lcap20%NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Vote_rcap2 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 20


Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Sob Paź 12, 2013 11:37 am

Gość


Gość

Od jakiegoś czasu dostaję pytania dotyczące pozostawienia San Francisco jako stałej lokacji. Argumentujecie, że niektóre postaci nie mogą dłużej zostać w OW, a jednocześnie nie chcecie się nich pozbywać na stałe - dlatego też wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem zrobienie nowej stałej lokacji, większego miasta.
Niestety, SF zostanie zamknięte - jest tylko częścią eventu. Ale jeśli będzie zainteresowanie większym miastem mogę pomyśle o zrobieniu np. Phoenix, z możliwością mieszkania tam na stałe.
Jednak pytanie - czy chcecie. Kto by tam grał. Czy to nie wpłynie na wyludnienie samego OW?
Wypowiedzcie się sami, zaproponujecie coś od siebie!

2NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Sob Paź 12, 2013 11:47 am

Gość


Gość

To byłby bardzo dobry pomysł.
W OW na pewno zostałaby większość tych, którzy mają interesy, ziemię et cetera, a nowi gracze z pewnością zaczynaliby w tym przykładowym Phoenix.
Jednak by uniknąć całkowitego rozstrzelenia graczy, stworzenie nowej lokacji powinniśmy połączyć z większą akcją reklamową forum. Bo w sumie nie mamy wielu aktywnych graczy, a parę osób w Phoenix biorąca czynny udział i parę osób w OW spowoduje spowolnienie fabuły WSZYSTKIM i forum po pewnym czasie umrze. :c Więc jeśli nowa lokacja, to wielka reklama.
Na marginesie, gdy Patryczek wybuduje tor jazdy konnej, to będą na niej imprezy które pewnie ściągną ludzi z Phoenix tutaj. Więc nudy nie powinno być. xD
Na razie to wszystko, jak coś mi wpadnie do łba to dopiszę. Wink

3NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Sob Paź 12, 2013 12:48 pm

Gość


Gość

Właśnie, tylko jaka reklama? Kogo ściągać? Jak trafić do ludzi?

4NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Sob Paź 12, 2013 6:59 pm

Gość


Gość

Przecież mamy już dwa miasta. Old Whiskey i Chaparral i co? Nikt nie gra w Chaparral. Dobra, to wprawdzie miasto Meksykanów, ale fakt pozostaje faktem. Zresztą dobrze widać teraz na przykładzie eventu z SF i Alaską, że jakoś się to nie sprawdza. Przynajmniej na moje oko. Problem polega na tym, że jeśli część postaci jest tu, a część tam wynika problem, że z wieloma graczami nie da się pograć, bo ich postaci nie ma akurat w Old Whiskey/drugim mieście. Poza tym no... forum Old Whiskey reklamuje się tworząc nowe miasto? To może od razu zmieńmy nazwę? awesome face

5NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Sob Paź 12, 2013 7:09 pm

Gość


Gość

Również jestem na nie, mieszkanie w wiosze...znaczy OW to część zabawy! Smile Winfred i Franka zawsze mogą w OW interes założyć, od Poppy i Oskiego Szejn sie w koncu odczepi, Fiona zapomni o upokorzeniu i wszystko będzie spoko! <3

6NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Sob Paź 12, 2013 7:12 pm

Gość


Gość

Reklama forum, mała sprawa- trzeba po prostu obskoczyć inne fora ze standardowym tekścikiem reklamowym i bannerem. Jak chcemy reklamy, to tak ona wygląda w światku pbf. Taka prawda.
Do drugiego miasta tez podchodzę sceptycznie. SF to klapa (dalej będę się upierać, że między innymi przez brak lokacji. Bo przecież żadni szanowni państwo nie będą popylać na spacerze po dokach.) i nie wypał. Santa Barbara wypadło dużo lepiej i warto by było się na tym powzorować- dużo lokacji, duzo małych eventów, coś się cały czas działo. W SF nic się nie dzieje a co za tym idzie, komu się chce tam grać? No i podstawowa sprawa, o której wspomniane jest poście Miguela: ciężko się zgrać, jak połowa postaci jest w jednym miejscu, a połowa w drugim. Może po prostu rozwiązaniem byłaby rozbudowa samego OW? Żeby to już nie była wiocha, gdzie psy dupami szczekają, a miasto na średnim poziomie rozwoju?

Darcy.

7NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Nie Paź 13, 2013 1:21 pm

Gość


Gość

Popieram siorę, szczególnie "Może po prostu rozwiązaniem byłaby rozbudowa samego OW? Żeby to już nie była wiocha, gdzie psy dupami szczekają, a miasto na średnim poziomie rozwoju? " Wink

8NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Nie Paź 13, 2013 1:55 pm

Gość


Gość

Tez jestem na nie. Rozwińmy fabułę w Chaparral, a dopiero myślmy o kolejnym mieście.

9NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Pią Paź 18, 2013 2:54 pm

Gość


Gość

Dobra, czas się tutaj wypowiedzieć, zwłaszcza, że widzę, że jestem w mniejszości jeżeli chodzi o głos na TAK. I aż machnę argumenty w punkcikach jak w podstawówce.

1. Dobra, mamy Chaparall, ale brak nam meksykanów. A w sumie nie brak, tylko Ci pałętają się po Old Whiskey. I potem marudzenie, że w Meksyku nic się nie dzieje. Zbierzmy ich wszystkich do kupy i niech się przeniosą. Niech powstanie w Chaparall kilka nowych lokacji.

2. Rozwinięcie Old Whiskey - okej. Tylko nagle nie odwalimy wielkiej rewolucji urbanizacyjnej, gdzie w OW powstają osiedla mieszkaniowe, jakieś zakłady pracy itp. Zacznijmy od chodników xD

3. Czemu jestem za nowym miastem? Po pierwsze rozwój gospodarki, zderzenie dwóch rzeczywistości. Możliwość wyjazdu i powrotu. W niektórych przypadkach z postaci trzeba zrezygnować (jak np. ja z Frani). I nie chcę zabrzmieć jakoś samolubnie, ale sądzę, że postaci, które chcą się wynieść zacznie przybywać. 
No i takie Phoenix jest w Arizonie, więc tematycznie jesteśmy w domu. 

Amen.

10NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Pią Paź 18, 2013 6:18 pm

Gość


Gość

Odpowiedź na pytanie czytelniczki.

Droga Amen
W pełni popieram twoją opinię z pierwszego akapitu, acz przy drugim masz nieco spaczone pojęcie. Otóż nie jest możliwe żeby Old Whiskey stało się wielką metropolią, ale będziemy powoli je rozbudowywać, krok po kroczku. Tu remiza strażacka, tu coś, tu coś... A jeśli chodzi o chodniki... Na kiego czorta one? W końcu nie jeżdżą samochody, ani choćby tramwaje. Więc drogi póki co nie ruszajmy. A poza tym, fforum o Old Whiskey to forum o Old Whiskey i ziemiach wkoło, więc zostawmy to tak jak jest. Razz
Ps. Nie, używanie wibratora do czyszczenia kibla nie jest dobrym pomysłem.

Redakcja

11NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Pią Paź 18, 2013 7:18 pm

Gość


Gość

Patrick Canizas napisał:forum o Old Whiskey to forum o Old Whiskey i ziemiach wkoło, więc zostawmy to tak jak jest.
Lubię to!  Tyle ode mnie.

12NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Pią Paź 18, 2013 7:48 pm

Mistrz Gry

Mistrz Gry

Teraz wypowie się autor ankiety, czyli Nibi.
Ja, osobiście jako gracz jestem na NIE.
Lecz też jako admin nie pałam zbyt wielkim entuzjazmem do  pomysłu stworzenia nowej lokacji w mieście.

Po pierwsze,z  przyczyn technicznych, będzie to dużo roboty dla samej administracji - tworzenie kolejnej lokacji, dużej lokacja, to nie jest pięć minut. Szczególnie, jeśli jest to miasto prawdziwe. trzeba poczytać o historii, miejscówkach, ważnych budynkach - a potem stworzyć opisy, listy towarów, sklepy i restauracje z menu... wiem, powie ktoś , że mogą to robić i gracze. Ale i tak nadzór należy do adminów.

Po drugie, problem rozproszenia gracz - jak najbardziej realny. bez bilokacji jest duże ryzyko, że jakieś miejsca będą stały puste - i tak albo wyludni się OW, albo nowe miasto będzie mieć tylko 3 mieszkańców. I gdzie jest w tym sens?
Może ktoś powiedzieć - tak już jest z Chaparral. Tylko, że Chaparral ma zupełnie inną funkcję. Zostało stworzone nie po to, by tam się wyprowadzali Meksykanie. Chaparral jest teraz głównie po to, by przestępcy ścigani w Arizonie listem gończym mieli gdzie uciekać, bez przymusu zawieszania postaci w próżni. To miejsce dla bandytów i gangów, nie wymagamy by postaci z OW tam się przenosiły.

 No i najważniejszy argument - Old Whiskey RPG to Old Whiskey. To ma być historia MIASTECZKA i ich okolic - i to powinno wystarczyć. Duże miasta, takie jak Santa Barbara, czy San Francisco są fajne, ale na eventy. Na jakiś czas, jako odskocznia. Żeby zrobić misję, sesję, zdobyć odznakę. Ale trzeba wrócić kiedyś do domu, prawda?
Wszędzie dobrze, ale w Old Whiskey najlepiej.

Chcę się też odnieść do rozwoju OW. Tak, racja, pojawiają się nowe lokacje i może porobić ich więcej. Lecz prawda jest taka, ze OW nie zostanie metropolią i nawet nie ma takiego planu! Stara Whiskey ma być małą mieściną, bez chodników, z gnojem na ulicy, pijakami w rowie i wysoką przestępczością. Ma mieć klimat. Klimat zepsutego dzikiego zachodu, który i tak chyli się ku upadkowi.

http://oldwhiskey.my-rpg.com

13NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Pią Paź 18, 2013 9:03 pm

Gość


Gość

Oczywiście jestem na nie i ja Brad "Dynamit" Jenkins o to zadbam by tak zostało...

14NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Empty Re: NOWA LOKACJA? nOWE MIASTO? Pią Paź 18, 2013 10:00 pm

Gość


Gość

Zostałam przegłosowana, więc kłócić się nie będę, bo nie w tym rzecz Smile

Czas pokaże co z tego wszystkiego wyjdzie!

Sponsored content



Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Similar topics

-

» Nowa sesja z przygodą!

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach