Old Whiskey
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Forum RPG


You are not connected. Please login or register

likwidacja relacji

Idź do strony : 1, 2  Next

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 2]

1likwidacja relacji Empty likwidacja relacji Sro Gru 12, 2012 2:02 pm

Gość


Gość

Hej, pytanko, czy jesteście za likwidacją "relacji"?
Oczywiście, można by było zastąpić to tematami w których robicie listę przyjaciół i wrogów, ale tych,którzy wyszli w fabule lub są z góry narzuceni (np. członkowie rodziny).
Chodzi o zlikwidowanie umawiania się na relacje "o, weź, zróbmy z siebie kochanków" czy coś.
Co sądzicie?

2likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Gru 12, 2012 2:07 pm

Gość


Gość

Mi właściwie wydawało się,że relację służą do wypunktowania relacji w jakie się weszło w czasie gry, a nie umawianie się typu: "kto chce być moim przyjacielem/wrogiem". Ja jestem za zmianą lub sprowadzenia relacji właśnie do takiego stopnia.

3likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Gru 12, 2012 2:07 pm

Gość


Gość

Hmm... ja właśnie mam relacje w takim stylu "Przyjaciele - Wrogowie". Więc dla mnie to i tak bez znaczenia. Ale myślę że coś takiego, bardziej by uporządkowało forum.

4likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Gru 12, 2012 2:10 pm

Gość


Gość

Przyznam szczerze, że tak jak przedpisarze - traktowałam relację jako listę osób, które już spotkałam bądź znajomość nie została zweryfikowana na fabule (ze stosowną adnotacją). Opisanie przeszłości, jaką miały postacie i nieustalanie co bedzie w teraźniejszości czy najbliższej przyszłości. Ot, lista znajomych.

5likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Gru 12, 2012 2:13 pm

Gość


Gość

Jestem za Smile

6likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Gru 12, 2012 3:28 pm

Go??


Gość

jestem przeciw :C

7likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Gru 12, 2012 3:32 pm

Gość


Gość

dla mnie to tam w sumie wsio ryba, jak ktoś chce się umawiać, to może i tak na gg/fejsie/pw, czy czym tam chce, ale lista jakaś relacji może być, ale czy musi... hmm, tutaj to jednak bardziej traktowałam relacje jako listę, a umawianie się, owszem, robiłam, ale nie aż tak często/coś na przyszłość

8likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Gru 12, 2012 4:17 pm

Gość


Gość

hm, no relacje się przydają choćby z tego względu, że jak postacie mieszkają w jednym miejscu od paru lat albo od urodzenia, to prawdopodobieństwo że się znają jest bardzo duże, i wtedy kwestia dogrania tylko, jaka to jest znajomosć. w sumie nie zauważyłam, żeby były jakieś drastyczne umawianki, bądźmy szczerzy, większość naszych par wychodzi w praniu, czyż nie?

9likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Gru 12, 2012 5:22 pm

Gość


Gość

Nie lamentowałabym jakoś bardzo gdyby nie było relacji, ale tak jak pisała Bea są przydatne choćby z tego względu, by ustalić jaką relację mają postaci, które siłą rzeczy znać się muszą, mieszkając np. od dziecka w OW. Poza tym umawianie się typu "Widzę, że nie lubisz czarnych. Możemy wpaść kiedyś na siebie i rozpętać małą awanturę!" nie uważam za złe. Tym bardziej, że nie ze wszystkimi umówić się idzie przez gadu etc. jako, że nie do każdego numer posiadam. A na Chatboxie też nie zawsze da się daną osobę złapać. Wiem, że pozostaje jeszcze PW, ale prywatne wiadomości zawsze wydają mi się takie... tajemnicze. Pisząc w temacie z relacjami wszystko odbywa się otwarcie i... sama nie wiem, ale mnie wygodniej jest pisać coś w formie posta zamiast PM, ale to już sprawa indywidualna.

10likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Kwi 03, 2013 12:32 pm

Gość


Gość

Zmieniłam zdanie. Jestem za zlikwidowaniem relacji. Praktycznie nikt z nich nie korzysta, nikt nie uzupełnia i właściwie tylko "zagracają" forum. Jak ktoś ma się na coś umówić i tak się umówi, a wiele wątków tak czy owak powstaje raczej spontanicznie.

11likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Kwi 03, 2013 12:38 pm

Gość


Gość

Myślę, ze spokojnie można zastąpić relacje tematem z drzewem genealogicznym dla rodzin i ew, siatką relacji, którą można zrobić graficznie

co wy na to?

12likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Kwi 03, 2013 12:40 pm

Gość


Gość

likwidacja relacji 3620998283 , bo i tak nikt z relacji nie korzysta (ale to dobrze).

13likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Kwi 03, 2013 12:42 pm

Gość


Gość

Ja też jestem za. Nie korzystam z relacji, a powinnam, bo czasem zapominam, którą postać moja zna tak tylko z ryja, a którą bliżej, heheh. A taka siatka byłaby całkiem elo. No i dżewa. kocham dżewa.

14likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Kwi 03, 2013 12:42 pm

Gość


Gość

Tylko pytanie, jsk ta siatka relacji moze się odnosić do stosunków. Drzewo ok, tylko jestem zbyt tępy aby pojąc siatkę. Może jakiś przykład? Jsk będzie zaznaczony wróg a jak przyjaciel.

15likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Kwi 03, 2013 12:43 pm

Gość


Gość

Jestem za drzewem genealogicznym, ale siatka relacji to strasznie dużo roboty. I podejrzewam, że nikt nie uzupełniałby jej tak, jak teraz nikt nie uzupełnia relacji.

16likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Kwi 03, 2013 12:49 pm

Gość


Gość

Siatka wyglądałaby tak:

likwidacja relacji Hritn7


a i tak i drzewo i siatka byłoby uzupełniane przeze mnie.

Sadzę, żeby ułatwić sobie pracę, to zastąpię rysunki zdjęciami.

17likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Kwi 03, 2013 1:07 pm

Gość


Gość

A jak rozwiążesz problem, jeśli osoba z "drugiego końca" drzewka zna tą z "kolejnego"? Czy to będzie masowe drzewko, czy raczej osobne dla keżdej postaci?

18likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Sro Kwi 03, 2013 1:44 pm

Gość


Gość

Może być dla każdego z osobna, lub masowe. To jest kwestia ułożenia i logicznego rozplanowania. Ale będziemy zaznaczać tylko te ważne relacje.

19likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Czw Kwi 04, 2013 2:19 pm

Gość


Gość

przykład drzewka!

likwidacja relacji Osxzwx

i pytanie - czy każda rodzina ma mieć osobny temat czy wszystko wsadzić do jednego?

20likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Czw Kwi 04, 2013 3:07 pm

Gość


Gość

Śliczne! <3
Hm, sama nie wiem co począć z rodzinnymi drzewkami-rodziny są wszak u nas dość małe (Longo-Brownowie to jedna z największych Smile I wygląda to super!), ale z drugiej strony jedno drzewko byłoby za duże i zbyt skomplikowane. Wszak postaci jest bardzo dużo, a i relacje między nimi tworzą się bardzo szybko Smile Dlatego byłabym za serią mini-drzewek Very Happy I w jednym temacie, osobne tematy zrobią mętlik Smile

21likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Czw Kwi 04, 2013 3:09 pm

Gość


Gość

Zostawiamy tematy z relacjami, tylko każdy oprócz tekstowo przedstawionych relacji wrzuca graficzne drzewko.
Osoba A-A - drzewko rodziny A relacje A
Osoba B-A (przykładowo siostra A-A) - drzewko rodziny A relacje B

22likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Czw Kwi 04, 2013 3:19 pm

Gość


Gość

ale jak zostawimy i relacje i drzewka to będzie za duży misz - masz. Mogę zrobić drzewka rodzinne i KLIKI, czyli drzewka z NAJWAŻNIEJSZYMI relacjami danej osoby, np miłości, wrogowie, najlepsi przyjaciele.



Ostatnio zmieniony przez Steven McConnor dnia Czw Kwi 04, 2013 3:22 pm, w całości zmieniany 1 raz

23likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Czw Kwi 04, 2013 3:21 pm

Gość


Gość

Jestem za KLIKAMI.

24likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Czw Kwi 04, 2013 3:24 pm

Gość


Gość

Mi tez się wydaje, że wszystko lepiej w jednym temacie, mniejszy burdel będzie. ewentualnie rodziny można wrzucić do jednego tematu, a kliki do drugiego, czy jakoś tak Razz

25likwidacja relacji Empty Re: likwidacja relacji Czw Kwi 04, 2013 3:27 pm

Gość


Gość

W takim razie postanowione, robimy KLIKI I DRZEWKA bez relacji, które robią bałagan a nikt z nich nie korzysta.

Sponsored content



Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach